Josef Jíra

(1929-2005)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Slavnost

    No.: 37

    Auction price: 17.000 CZK (709 €)

    Termination of first bid: 07. 11. 2024 15:00

    kvaš, papír, 1972, 32,5 x 41 cm, sign. PD Josef Jíra 72, dílo předního českého umělce pocházejícího z Turnova. Jíra vystudoval Akademii výtvarných umění, stal se zakládajícím členem skupiny M 57, později Nové skupiny. Patří k nejvýraznějším poválečným expresionistům, jeho dílo má až existencionální …

    Current price: 17.000 CZK (709 €)

    Estimate: 22 000 - 27 000 CZK

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Lipani – Z Orlického záhoří

    No.: 38

    Auction price: 190.000 CZK (7.917 €)

    olej, sololit, 90 x 100 cm, sign. PD J. Jíra 78-9, rám, Josef Jíra byl významný český malíř, grafik a ilustrátor, jehož tvorba vycházela z expresionismu a hlubokého prožitku lidské existence. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Miloslava Holého, Otakara Nejedlého a Vlastimila Rady. Jíra …

    Current price: 190.000 CZK (7.917 €)

    Estimate: 250 000 - 300 000 CZK