František Kupka

(1871-1957)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Amorpha, dvoubarevná fuga

    Položka č.: 129

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    Ukončení prvního podání: 07. 11. 2024 15:00

    barevný lept, 1913, 22,3 x 14,5 cm, značeno ve štočku PD Kupka, LD pozůstalostní razítko Kupka, nabízená grafika pochází ze stejného roku, kdy Kupka vystavil na Podzimním salonu v Paříži abstraktní díla Amorfa, Dvoubarevná fuga a Amorfa, Teplá chromatika. Série těchto maleb a paralelních studií jsou…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 50 000 CZK

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Abstraktní kompozice

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    barevný lept, 1913, 16 x 24 cm, sign. LD Kupka, rám, František Kupka byl český malíř, grafik a ilustrátor, jeden ze zakladatelů moderního abstraktního malířství. Jeho vztah k hudbě se podílel na vzniku a realizaci dalšího nového výtvarného směru – orfismu, tedy směru, přibližujícímu malířství jiným …

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Odhadní cena: 48 000 - 58 000 CZK