František Tichý

(1896-1961)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Kankán

    No.: 125

    Auction price: 19.000 CZK (792 €)

    Termination of first bid: 07. 11. 2024 15:00

    suchá jehla, 1955, 21,5 x 13 cm, sign. DU Tichý 55, rám, Tichý je považován za přední osobnost české výtvarné avantgardy 40. let 20. století. Přesto, že jeho tematický i výrazový rejstřík je velice bohatý – zátiší, motivy městské krajiny, portréty (například démonický portrét Paganiniho), knižní ilu…

    Current price: 19.000 CZK (792 €)

    Estimate: 25 000 - 30 000 CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Commedia dell arte

    No.: 126

    Auction price: 22.000 CZK (917 €)

    suchá jehla, 1943, 30 x 39 cm, sign. DU Tichý 43, rám, č.467/550, krásná ukázka z grafického díla přední osobnosti české výtvarné avantgardy. Tichý, který se významně prosadil také jako jevištní výtvarník, studoval na AVU v Praze u J. Obrovského a K. Krattnera. Později se sám stal profesorem na VŠUP…

    Current price: 22.000 CZK (917 €)

    Estimate: 28 000 - 35 000 CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Novoročenka Josefa Sudka

    No.: 127

    Auction price: 20.000 CZK (834 €)

    suchá jehla, 1938, 10 x 15,2 cm, sign. PD František Tichý 1938, the disciple of prof. J. Obrovsky, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, UB, The Manes Association of Fine Artists, The Czech Academy of Science and Arts

    Current price: 20.000 CZK (834 €)

    Estimate: 25 000 - 30 000 CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Capriccio II.

    No.: 128

    Auction price: 120.000 CZK (5.000 €)

    suchá jehla, 1948, 47 x 38 cm, sign. DU Tichý 48, rám, Capriccio II patří k vrcholným grafickým pracím Františka Tichého. Zachycuje jeho typický styl v oblíbeném cirkusovém prostředí, který se vyznačuje surrealistickým a snovým ztvárněním skutečnosti. Tichý zde kombinuje abstraktní a realistické prv…

    Current price: 120.000 CZK (5.000 €)

    Estimate: 150 000 - 170 000 CZK