Oldřich Tichý

studium na SUPŠ v Uherském Hradišti u J. Blažka a J. Gajdoše, žák prof. F. Jiroudka na AVU v Praze, člen skupiny Most a SVU Mánes; malíř; studijně pobýval na Královské akademii krásných umění v Antverpách; zpočátku experimentoval s figurální expresivní malbou, krajinou a zátiším, později s monumentálními fantaskními útvary inspirovanými prožitky z přírody; malby nesou jednoduché znakové tvarosloví, stojí na rozhraní abstrakce a krajinomalby; nejčastěji čerpá z krajiny Posázaví; krátce vedl kurz arteterapie v psychiatrické léčebně v Kroměříži; v posledních letech dotváří malbou keramiku své manželky; obdržel Ateliérovou cenu AVU v roce 1986; zastoupen ve sbírkách NG a MK ČR v Praze, GVU v Náchodě, MG v Brně, Galerie du Cobra v Paříži, Galerie 14 v Lausanne, GVU v Náchodě, KGVU ve Zlíně a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Oldřich Tichý

    Hlava na hlavě

    Položka č.: 226

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Ukončení prvního podání: 07. 11. 2024 15:00

    olej, plátno, 50 x 45 cm, sign. PD Tichý 2003, napínaí rám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti u J. Blažka a J. Gajdoše, žák prof. F. Jiroudka na AVU v Praze, člen skupiny Most a SVU Mánes

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Odhadní cena: 8 000 - 10 000 CZK