Jan Zrzavý

  • Jan Zrzavý

    Pod Kinskou zahradou

    No.: 116

    Auction price: 138.000 CZK (5.750 €)

    Termination of first bid: 07. 11. 2024 15:00

    tužka, papír, 29 x 19,5 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kterým reflektoval své vnitřní představy, se stal nepřehlédnutelným. Své obrazy často obohacoval o sugestivní symb…

    Current price: 138.000 CZK (5.750 €)

    Estimate: 180 000 - 220 000 CZK

  • Jan Zrzavý

    Neptun s Najádami

    No.: 117

    Auction price: 380.000 CZK (15.834 €)

    pastel, papír, 23 x 30 cm, sign. LD a připsáno věnování J. Zrzavý, rám, pastelová kresba mytologické scenérie zobrazuje pózujícího vousatého muže vábícího z moře dvě ženské postavy. Ačkoliv figury nemají zřetelné kontury, modelace jemným stínováním postav přesvědčivě zachycuje okamžik výjevu. Obraz …

    Current price: 380.000 CZK (15.834 €)

    Estimate: 500 000 - 600 000 CZK

  • Jan Zrzavý

    Kázání květinám

    No.: 139

    Auction price: 18.000 CZK (750 €)

    dřevoryt, 1913, 15 x 20 cm, označeno LD tužkou Jan Zrzavý, Kázání květinám, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 18.000 CZK (750 €)

    Estimate: 24 000 - 28 000 CZK