Jan Zrzavý

  • Jan Zrzavý

    Pod Kinskou zahradou

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 138.000 CZK (5.750 €)

    Ukončení prvního podání: 07. 11. 2024 15:00

    tužka, papír, 29 x 19,5 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kterým reflektoval své vnitřní představy, se stal nepřehlédnutelným. Své obrazy často obohacoval o sugestivní symb…

    Aktuální cena: 138.000 CZK (5.750 €)

    Odhadní cena: 180 000 - 220 000 CZK

  • Jan Zrzavý

    Neptun s Najádami

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 380.000 CZK (15.834 €)

    pastel, papír, 23 x 30 cm, sign. LD a připsáno věnování J. Zrzavý, rám, pastelová kresba mytologické scenérie zobrazuje pózujícího vousatého muže vábícího z moře dvě ženské postavy. Ačkoliv figury nemají zřetelné kontury, modelace jemným stínováním postav přesvědčivě zachycuje okamžik výjevu. Obraz …

    Aktuální cena: 380.000 CZK (15.834 €)

    Odhadní cena: 500 000 - 600 000 CZK

  • Jan Zrzavý

    Kázání květinám

    Položka č.: 139

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    dřevoryt, 1913, 15 x 20 cm, označeno LD tužkou Jan Zrzavý, Kázání květinám, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Odhadní cena: 24 000 - 28 000 CZK