Vlastimil Beneš

(1919-1981)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Tenisové hřiště

    No.: 85

    Auction price: 180.000 CZK (7.500 €)

    Termination of first bid: 07. 11. 2024 15:00

    akvarel, papír, 1955, 40 x 59 cm, rám, vzadu autorský štítek s popisem, významný malíř, který se zařadil ke generaci krotkých modernistů (Bruknerův termín popisující nástup autorů, kteří už nechtěli sdílet oficiální formy socialistického realismu). Vystoupil spolu s dalšími vrstevníky v 50. letech v…

    Current price: 180.000 CZK (7.500 €)

    Estimate: 230 000 - 270 000 CZK

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Parníček

    No.: 101

    Auction price: 190.000 CZK (7.917 €)

    olej, sololit, 1965, 19 x 28 cm, sign. LD Beneš, rám, na zadní straně popsáno autorem, štítek galerie Dílo s popisem a razítko ČFVU, Vlastimil Beneš byl český malíř, grafik a scénograf. Studoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v letech 1940–1943 navštěvoval soukromou školu malby u E. Fri…

    Current price: 190.000 CZK (7.917 €)

    Estimate: 250 000 - 300 000 CZK