Josef Vaic
(1884-1961)studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži; malíř, grafik; zpočátku se věnoval malbě a kresbě, především Prahy; později se zaměřil na grafiku, téměř výlučně na lept; u nás graficky zachytil pražská zákoutí a pražskou architekturu (Praha. Deset leptů, 1927); město Plzeň zobrazil v cyklu velkých akvatint Stará Plzeň; album 8 slovenských motivů vyšlo v roce 1927; v roce 1943 obeslal výstavu Česká kresba v Praze (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)
Josef Vaic
(1884-1961)
Vysoké Tatry - Javorina
Položka č.: 906Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 17:43
lept, 1927, 24,5 x 26,5 cm, sign. PD, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)
Josef Vaic
(1884-1961)
Pohled na Pražský Hrad
Položka č.: 907Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 17:44
měkký krýt, 30,3 x 25,5 cm, sign. PD Josef Vaic, v místě původní pasparty mírně zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži
Josef Vaic
(1884-1961)
Zurich See
Položka č.: 908Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 17:45
litografie, 33,5 x 22,5 cm, sign. PD, zašlý a lehce pokrčený papír, v horním pravém rohu papír odřený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)