Pavel Šimon
(1920-1958)žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; věnoval se zpočátku zejména malbě (architektura, krajina, žánrová i figurální malba), později se soustředil výhradně na plakátovou tvorbu, knižní grafiku, ilustraci a volnou i drobnou grafiku; ve volné grafice zobrazil lidskou práci, krajinu, architekturu, oblíbil si donquijotovské motivy a alegorie; pracoval v cyklech, kde převažovala krajina a náměty z Prahy, později se objevila i architektura a žánrová a kompoziční malba; účastnil se soutěží exlibris; syn grafika a malíře F. T. Šimona; zastoupen ve sbírkách NG v Praze (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)
Pavel Šimon
(1920-1958)
V parku
Položka č.: 886Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 17:23
dřevoryt, 35 x 30 cm, značeno LD P. Š., Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Pavel Šimon
(1920-1958)
Mlýn
Položka č.: 887Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 17:24
linoryt, 25 x 30 cm, sign. PD Pavel Šimon, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Pavel Šimon
(1920-1958)
Na sena
Položka č.: 888Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 17:25
lept, 1942, 40,3 x 30,5 cm, sign. PD Pavel Šimon, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)