Vladimír Pukl
(1896-1970)žák prof. J. Schussera na UMPRUM v Praze a prof. T. F. Šimona na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar; grafik, malíř, sochař, pedagog; pd 1935 asistent T. F. Šimona na AVU, 1945 - 1948 profesor pro obor grafiky této školy; 1950 - 1958 přednášel na AVU anatomii, napsal skripta Příručka plastické anatomie lidského těla pro výtvarníky (1951); 1939 - 1945 žil v Kútě u Hošťálkové na Vsetínsku, kam definitivně přesídlil v r. 1958; malířskými a grafickými metodami zobrazoval části měst, později se věnoval také glazované plastice, ilustraci a drobné grafice; v rozsáhlém grafickém díle se střídají náměty a kompozice figurální s krajinářskými; výtvarný názor zakládal na důsledném vztahu k realitě; věnoval se sochařské tvorbě, v níž uplatňoval barokní cítění hmoty; vytvářel většinou drobné plastiky z glazované pálené hlíny; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, GHMP, MU Olomouc, GVU Ostrava, KG Zlín, Galerie Benedikta Rejta v Lounech a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)
Vladimír Pukl
(1896-1970)
Autoportrét
Položka č.: 799Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 15:56
dřevoryt, 30, 6 x 22, 5 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Schussera na UMPRUM v Praze a prof. T. F. Šimona na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Vladimír Pukl
(1896-1970)
Autoportrét II.
Položka č.: 800Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 15:57
dřevoryt, 30, 7 x 22, 5 cm, sign. PD Vl. Pukl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Schussera na UMPRUM v Praze a prof. T. F. Šimona na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Vladimír Pukl
(1896-1970)
Chalupa
Položka č.: 801Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 15:58
dřevoryt, 18 x 24 cm, sign. PD Vl. Pukl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Schussera na UMPRUM v Praze a prof. T. F. Šimona na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Vladimír Pukl
(1896-1970)
Letní den
Položka č.: 802Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 15:59
dřevoryt, 41, 7 x 54, 5 cm, při okrajích mimo tisk mírně poškozeno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Schussera na UMPRUM v Praze a prof. T. F. Šimona na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Vladimír Pukl
(1896-1970)
Čertovka
Položka č.: 803Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 16:00
dřevoryt, 1935, 44, 5 x 37, 7 cm, sign. PD Vl. Pukl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Schussera na UMPRUM v Praze a prof. T. F. Šimona na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar