Marie Michaela Šechtlová
(1952)studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze; ilustrátorka, grafička, malířka; pochází z rodu fotografů; zaměřuje se na volnou grafiku, exlibris, kresbu, knižní ilustraci, malbu a počítačovou grafiku; tvoří v duchu lyrismu, s důrazem na detail a vystižení nenávratného okamžiku; z grafických technik si oblíbila mezzotintu, akvatintu, slepotisk, lept; náměty čerpá z jihočeské krajiny, přírody, literatury, hudby a divadla; spolupracuje s několika nakladatelstvími, např. vytvořila pro Supraphon učebnici hudební výchovy pro lidové školy umění s názvem Mladí muzikanti; pro interiéry realizuje počítačovou grafiku (RM systém Tábor, Česká obchodní banka Strakonice ad); zastoupena ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU v Havlíčkově Brodě, GVU v Ostravě, Muzea exlibris v Chrudimi a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)
Marie Michaela Šechtlová
Orchestr
Položka č.: 884Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 17:21
lept, mezzotinta, 66,5 x 49,5 cm, sign. DU M.M. Šechtlová, č. 5/20, při okrajích ohmataný papír, v levém horním rohu zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠ…
Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)
Marie Michaela Šechtlová
Profil dívky s ptáky
Položka č.: 952Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 18:29
litografie, 59,5 x 43 cm, sign. DU M.M. Šechtlová, č. 3/60, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)