Václav Fiala

(1896-1980)

studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; charakteristická je pro něj realistická kresba, věnoval se i historii (cyklus barevných litografií Staroslovanský cyklus, 1944), kreslil portréty osobností naší kultury (A. Matějček, F. Hudeček, V. Sedláček, C. Bouda ad.), ilustroval řadu knih především historických (F. Palacký: Z dějin národu českého, 1958 aj.); poslední knihou, kterou ilustroval a vyšla ještě za jeho života byl Olbrachtův román Nikola Šuhaj loupežník; ilustrační tvorbu v oblasti pohádek dokládají mj. ilustrace Nizámího Sedmi princezen (1943); pokud jde o ilustrace, používal autor ponejvíce kresbu tužkou, perokresbu, kolorovanou kresbu a akvarel, ojediněle litgrafii či rytinu; jinak byla středem jeho zájmu malba, volná grafika, známková tvorba, bankovková grafika; v grafických technikách se věnoval dřevorytu, mědirytině, akvatintě, kamenorytině a litografii; ve třicátých letech vznikly studie lidových typů z cest na Slovensko a Podkarpatskou Rus; v ilustracích dbal na dodržení historických reálií; 1938 pracoval na dioramatu Inaugurace prezidenta Washingtona v New Yorku 1789 pro čs. pavilon na světové výstavě v New Yorku; protože mládí prožil v Rusku, inspirovaly ho dálné kraje v jeho práci; své ilustrace výrazně spojoval s textem; literárně přispíval do sborníku Hollaru (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Ulice v Orientu

    Položka č.: 450

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:07

    litografie, 36,3 x 25,2 cm, sign. PD Fiala, 25/30, při okrajích mimo tisk mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Kříž za dědinou

    Položka č.: 457

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:14

    litografie, 27 x 38 cm, sign. PD V. Fiala, č. 12/25, PD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Krávy na pastvě

    Položka č.: 458

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:15

    litografie, 27,8 x 39 cm, sign. PD V. Fiala, č. 1/4, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Neděle ve Veličné

    Položka č.: 459

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:16

    litografie, 26,5 x 39 cm, sign. PD V. Fiala, č. 7/13, PD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Váza s jarním kvítím

    Položka č.: 460

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:17

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Na českém venkově

    Položka č.: 461

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:18

    litografie, 1939, 31,5 x 42,8 cm, sign. PD V. Fiala 39, 13/20 autorský tisk, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Městečko

    Položka č.: 462

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:19

    litografie, 1934, 30,3 x 40,3 cm, sign. PD V. Fiala 34, 5. autorský tisk, LD i PD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Cesta do města

    Položka č.: 463

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:20

    dřevoryt, 32 x 42,8 cm, sign. PD Václav Fiala, 5. autorský tisk, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Slovensko

    Položka č.: 464

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:21

    litografie, 1931, 26,5 x 36,3 cm, sign. PD V. Fiala 31, č. 6/14, PD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Večer

    Položka č.: 465

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:22

    litografie, 29 x 41,5 cm, sign. PD V. Fiala, č. 3/8, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    V košických horách

    Položka č.: 466

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:23

    dřevoryt, 40 x 30 cm, sign. PD Václav Fiala, 5. autorský tisk, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Na poloninách

    Položka č.: 467

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:24

    litografie, 31,5 x 44 cm, sign. PD V. Fiala, č. 6/14, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Cikáni

    Položka č.: 468

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:25

    litografie, 42,8 x 30,5 cm, sign. PD V. Fiala, č. 4/17, PD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Shromáždění před kostelem

    Položka č.: 469

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:26

    litografie, 29 x 40 cm, sign. PD V. Fiala, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Podtatranská dědina

    Položka č.: 470

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:27

    litografie, 28,3 x 38 cm, sign. PD V. Fiala, č. 10/20, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Městečko v Normandii

    Položka č.: 471

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:28

    litografie, 32,5 x 41,5 cm, sign. PD V. Fiala, č. 11/25, PD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Ulice v Sieně

    Položka č.: 472

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:29

    litografie, 42 x 30 cm, sign. PD V. Fiala, č. 7/20, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    U studny

    Položka č.: 473

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:30

    litografie, 26,7 x 37,8 cm, sign. PD Václav Fiala, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Samota v Toskáně

    Položka č.: 474

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:31

    litografie, 1930, 25 x 36 cm, sign. PD V. Fiala 30, č. 3/25, PD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Tanec za dědinou

    Položka č.: 475

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:32

    litografie, 38 x 28 cm, sign. PD V. Fiala, č. 7/35, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Sopečná krajina

    Položka č.: 476

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:33

    litografie, 29,5 x 39,7 cm, sign. PD V. Fiala, 11. autorský tisk, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    U studny

    Položka č.: 477

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:34

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Žena v kroji

    Položka č.: 478

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:35

    litografie, 1940, 41 x 28 cm, sign. LD V. Fiala 40, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Léto

    Položka č.: 479

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:36

    dřevoryt, ruční papír, 1933, 46,5 x 37 cm, sign. PD Václav Fiala, rám, autorův ruční tisk č. 9, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)