Václav Fiala
(1896-1980)studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; charakteristická je pro něj realistická kresba, věnoval se i historii (cyklus barevných litografií Staroslovanský cyklus, 1944), kreslil portréty osobností naší kultury (A. Matějček, F. Hudeček, V. Sedláček, C. Bouda ad.), ilustroval řadu knih především historických (F. Palacký: Z dějin národu českého, 1958 aj.); poslední knihou, kterou ilustroval a vyšla ještě za jeho života byl Olbrachtův román Nikola Šuhaj loupežník; ilustrační tvorbu v oblasti pohádek dokládají mj. ilustrace Nizámího Sedmi princezen (1943); pokud jde o ilustrace, používal autor ponejvíce kresbu tužkou, perokresbu, kolorovanou kresbu a akvarel, ojediněle litgrafii či rytinu; jinak byla středem jeho zájmu malba, volná grafika, známková tvorba, bankovková grafika; v grafických technikách se věnoval dřevorytu, mědirytině, akvatintě, kamenorytině a litografii; ve třicátých letech vznikly studie lidových typů z cest na Slovensko a Podkarpatskou Rus; v ilustracích dbal na dodržení historických reálií; 1938 pracoval na dioramatu Inaugurace prezidenta Washingtona v New Yorku 1789 pro čs. pavilon na světové výstavě v New Yorku; protože mládí prožil v Rusku, inspirovaly ho dálné kraje v jeho práci; své ilustrace výrazně spojoval s textem; literárně přispíval do sborníku Hollaru (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)
Václav Fiala
(1896-1980)
Ulice v Orientu
Položka č.: 450Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:07
litografie, 36,3 x 25,2 cm, sign. PD Fiala, 25/30, při okrajích mimo tisk mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Kříž za dědinou
Položka č.: 457Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:14
litografie, 27 x 38 cm, sign. PD V. Fiala, č. 12/25, PD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Krávy na pastvě
Položka č.: 458Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:15
litografie, 27,8 x 39 cm, sign. PD V. Fiala, č. 1/4, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Neděle ve Veličné
Položka č.: 459Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:16
litografie, 26,5 x 39 cm, sign. PD V. Fiala, č. 7/13, PD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Váza s jarním kvítím
Položka č.: 460Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:17
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Na českém venkově
Položka č.: 461Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:18
litografie, 1939, 31,5 x 42,8 cm, sign. PD V. Fiala 39, 13/20 autorský tisk, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Městečko
Položka č.: 462Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:19
litografie, 1934, 30,3 x 40,3 cm, sign. PD V. Fiala 34, 5. autorský tisk, LD i PD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Cesta do města
Položka č.: 463Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:20
dřevoryt, 32 x 42,8 cm, sign. PD Václav Fiala, 5. autorský tisk, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Slovensko
Položka č.: 464Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:21
litografie, 1931, 26,5 x 36,3 cm, sign. PD V. Fiala 31, č. 6/14, PD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Večer
Položka č.: 465Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:22
litografie, 29 x 41,5 cm, sign. PD V. Fiala, č. 3/8, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
V košických horách
Položka č.: 466Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:23
dřevoryt, 40 x 30 cm, sign. PD Václav Fiala, 5. autorský tisk, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Na poloninách
Položka č.: 467Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:24
litografie, 31,5 x 44 cm, sign. PD V. Fiala, č. 6/14, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Cikáni
Položka č.: 468Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:25
litografie, 42,8 x 30,5 cm, sign. PD V. Fiala, č. 4/17, PD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Shromáždění před kostelem
Položka č.: 469Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:26
litografie, 29 x 40 cm, sign. PD V. Fiala, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Podtatranská dědina
Položka č.: 470Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:27
litografie, 28,3 x 38 cm, sign. PD V. Fiala, č. 10/20, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Městečko v Normandii
Položka č.: 471Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:28
litografie, 32,5 x 41,5 cm, sign. PD V. Fiala, č. 11/25, PD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Ulice v Sieně
Položka č.: 472Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:29
litografie, 42 x 30 cm, sign. PD V. Fiala, č. 7/20, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
U studny
Položka č.: 473Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:30
litografie, 26,7 x 37,8 cm, sign. PD Václav Fiala, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Samota v Toskáně
Položka č.: 474Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:31
litografie, 1930, 25 x 36 cm, sign. PD V. Fiala 30, č. 3/25, PD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Tanec za dědinou
Položka č.: 475Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:32
litografie, 38 x 28 cm, sign. PD V. Fiala, č. 7/35, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Sopečná krajina
Položka č.: 476Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:33
litografie, 29,5 x 39,7 cm, sign. PD V. Fiala, 11. autorský tisk, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
U studny
Položka č.: 477Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:34
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Žena v kroji
Položka č.: 478Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:35
litografie, 1940, 41 x 28 cm, sign. LD V. Fiala 40, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)
Václav Fiala
(1896-1980)
Léto
Položka č.: 479Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 27. 09. 2024 10:36
dřevoryt, ruční papír, 1933, 46,5 x 37 cm, sign. PD Václav Fiala, rám, autorův ruční tisk č. 9, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)