Milena Dvořáková

(1944-1992)

žákyně prof. Bubeníčka a Frynty na SPŠG v Praze, soukromé studium u L. Jiřincové; malířka, grafička; věnovala se grafice, zejména litografiím a ex libris; navrhovala obálky knih pro nakladatelství Československý spisovatel; z olejů např. Hommage a Antonio Vivaldi z roku 1979 (soukromá sbírka, Holandsko), Půlakt z roku 1980 (soukromá sbírka, Švýcarsko) a Marek, Matouš, Lukáš (1973) (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Milena Dvořáková

    (1944-1992)

    Mladý muž

    Položka č.: 208058

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 03. 12. 2024 18:04

    suchá jehla, 17 x 10 cm, sign. PD Milena Dvořáková, 2/30, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. Bubeníčka a Frynty na SPŠG v Praze, soukromé studium u L. Jiřincové

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

  • Milena Dvořáková

    (1944-1992)

    Dvůr

    Položka č.: 208056

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 03. 12. 2024 18:05

    suchá jehla, 16,9 x 9,9 cm, sign. PD Milena Dvořáková, 6/30, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. Bubeníčka a Frynty na SPŠG v Praze, soukromé studium u L. Jiřincové

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID1**6 Historie příhozu

  • Milena Dvořáková

    (1944-1992)

    Zátiší s dýmkou

    Položka č.: 262230

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 03. 12. 2024 18:06

    linoryt na ručním papíru, 28,8 x 19,7 cm, sign. PD Milena Dvořáková, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. Bubeníčka a Frynty na SPŠG v Praze, soukromé studium u L. Jiřincové

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Milena Dvořáková

    (1944-1992)

    Fontána Alhambra v Grenadě

    Položka č.: 270589

    Plánované ukončení: 03. 12. 2024 18:07

    litografie, 21 x 15,1 cm, sign. PD Milena Dvořáková, 12/150, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. Bubeníčka a Frynty na SPŠG v Praze, soukromé studium u L. Jiřincové

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

  • Milena Dvořáková

    (1944-1992)

    Akt na pohovce

    Položka č.: 269265

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 05. 12. 2024 18:01

    olej, plátno, na zadní straně značeno autorským razítkem, klínový rám, práce české grafičky, malířky a ilustrátorky. Vystudovala SPŠG v Praze, Hellichova u prof. Jindřicha Bubeníčka. Soukromě studovala u Ludmily Jiřincové. Věnovala se grafice, ex libris, olejomalbě a ilustracím knih, zvláště pro nak…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

  • Milena Dvořáková

    (1944-1992)

    Zvěstování panny Marie

    Položka č.: 269266

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)

    Plánované ukončení: 05. 12. 2024 18:02

    olej, plátno, 65 x 70 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem, klínový rám, obraz Zvěstování panny Marie prozrazuje autorčin intimní zájem o zpodobování náboženských témat. Biblický motiv je podán v idealizující jednoduché kresebné linii a tlumené barevnosti, do jisté míry příbuzné duchovní m…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)