Josef Velčovský
(1945)studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society; malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor; byl na stáži v Bretagni a Provenci; 1971 - 1985 pracoval jako arteterapeut v léčebně v Praze - Bohnicích, 1984 - 1990 vedoucí výtvarný redaktor a vedoucí Galerie Fronta nakladatelství Mladá fronta v Praze, pak ve svobodném povolání; věnuje se volné grafice, kresbě, knižní (edice Světová literatura) i časopisecké ilustraci a malbě, kde navázal na tradice české imaginativní malby; ilustracemi doprovodil více než 70 knižních titulů; zpracovává reálné i imaginární krajinné a přírodní podněty, ženský akt; typická v jeho pracích je umělecká zkratka a poetika; v roce 1988 založil Galerii K (kresby); zastoupen ve sbírkách NG, ČMVU, GHMP v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU Most, SČGVU Litoměřice, Ministerstva kultury Finska, Městského muzea v Norimerku a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)
Josef Velčovský
Finský les
Položka č.: 277933Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2024 21:04
litografie, 24,3 x 33,5 cm, sign. PD J. Velčovský, č. 18/80, pravý horní růžek papíru naražený; u pravého dolního rohu šedá šmouha, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, čle…
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Josef Velčovský
Loďky v odlivu
Položka č.: 268704Vyvolávací cena: 7.900 CZK (330 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2024 18:18
litografie, 35,5 x 45,5 cm, sign. PD J. Velčovský, č. 42/80, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society
Aktuální cena: 7.900 CZK (330 €)
Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu
Josef Velčovský
Cestou do Dakaru
Položka č.: 268797Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2023 10:19
litografie, 16,5 x 20 cm, sign. PD J. Velčovský, 41/80, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu
Josef Velčovský
Ohyb
Položka č.: 229133Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
DRAŽBA UKONČENA: 07. 11. 2022 18:52
akryl, papír, 22,5 x 45,2 cm, Antikvariát Dlážděná, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)