Pavel Sivko
(1948)studium na SOŠ výtvarné v Praze, žák prof. J. Trnky a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž, člen UVU, Asociace volné grafiky, SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor, pedagog; byl výtvarným redaktorem nakladatelství Mladá fronta v Praze (1990 - 1997), pracoval pro Albatros a jiná nakladatelství; od 1997 učí na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze; věnuje se volné grafice (převážně barevné litografii s přírodními motivy a stromy) a kresbě, užité grafice a především ilustraci; zabývá se také známkovou tvorbou a animovaným filmem (např. Zbojníkova žena, ČST Ostrava 1976, Nechtěl jsem zabíjet ptáky, KF Praha 1986); kurátor výstav (2003 - Jubilanti Hollaru); zastoupen ve sbírkách MG v Brně, Západočeské galerie v Plzni, AJG v Hluboké nad Vltavou, PNP v Praze a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)
Pavel Sivko
Žena ve stromě
Položka č.: 270041Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 15. 07. 2024 18:28
litografie, 14,5 x 10 cm, sign. PD Pavel Sivko, č. 8/100, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠ výtvarné v Praze, žák prof. J. Trnky a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž, člen UVU, Asociace volné grafiky, SČUG Hollar
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Pavel Sivko
Keř
Položka č.: 282292Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 15. 07. 2024 18:29
serigrafie, 11, 2 x 8 cm, sign. PD Pavel Sivko, č. 115/200, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠ výtvarné v Praze, žák prof. J. Trnky a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž, člen UVU, Asociace volné grafiky, SČUG Hollar
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)