-
Adolf Born
(1930-2016)
Nejnovější český galanthomme čili krásochovník
No.: 267Auction price: 150 CZK (7 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, k 100. výročí narození Jaroslava Haška uspořádal a doslovem opatřil Karel Cvejn, ilustroval Adolf Born, tištěné ilustrace signované ABorn, Praha 1985, rozměr 24 x 13,5 cm, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Academy of…
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: ID4**6 History of bids
-
Oldřich Mikulášek
(1910-1985)
František Tichý
No.: 266Auction price: 150 CZK (7 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 1x nesignovaná suchá jehla (pozdější otisk) Františka Tichého, původně vyšlo v roce 1959 se suchou jehlou Býčekod F. Tichého, a to v pěti signovaných a pěti nepodepsaných volných listech. Toto vydání pochází z roku 1982 , k tisku ho připravil PhDr. F. Dvořák a František Janás, č. 27/39.…
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: ID6**9 History of bids
-
Různí autoři
Hornické Příbramsko
No.: 265Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
konvolut grafických listů, soubor 10 grafických listů, autoři Emil Kotrba, Ladislav Kašpar, Zdeněk Mézl, Rastislav Michal, Miroslav Černý, vydal komitét symposia Hornická Příbram ve vědě a technice, formát A4, vše signováno
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Chrudim 1980, Sborník drobné grafiky
No.: 264Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, autoři Orest Dubay, Josef Liesler, Ota Janeček, L. J. Kašpar, Vladimír Suchánek, Naděžda Synecká, Karel Šafář, vydal Klub přátel výtvarného umění Dílo, podniku ČFVU v nákladu 500 výtisků, z toho 250 číslovaných, tento má číslo 105, vše sign., rozměr 25 x 18 cm
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Chrudim 1986, Sborník drobné grafiky
No.: 263Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, autoři Tomáš Bím, Anna Grmelová, Jan Hlína, Jaroslav Hořánek, Zdeněk Mézl, Naděžda Plíšková, Karel Oberthor, vydal Klub přátel výtvarného umění Dílo, podniku ČFVU v nákladu 500 výtisků, z toho 250 číslovaných, tento má číslo 243, vše sign, rozměr 25 x 17,5 cm
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Chrudim 1983, Sborník drobné grafiky
No.: 262Auction price: 3.000 CZK (125 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, autoři Ludmila Jiřincová, Karel Beneš, Adolf Born, Bohuslav Knobloch, Jindřich Pileček, Jaroslav Uiberlay, vydal Klub přátel výtvarného umění Díla, podniku ČFVU v nákladu 500 výtisků, z toho 250 číslovaných, tento má číslo 131, vše sign., rozměr souboru 24,5 x 18 cm
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Branald
(1910-2008)
O jednom chlapci z Kladna
No.: 261Auction price: 250 CZK (11 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, prosloveno při zahájení výstavy Václava Junka dne 10. října 1959, doplněno třemi signovanými dřevoryty Václava Junka, rozměr 24,5 x 17,5 cm, podepsáno Branaldem
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: ID7**2 History of bids
-
Různí autoři
7 Exlibris
No.: 260Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, soubor sedmi signovaných grafických listů, autoři Pavel Hlavatý, Josef Jíra, Ladislav Kuklík, Alena Laufrová, Michaela Lesařová Roubíčková, Veruna Melčáková uneková, Václav Pokorný, vydáno 150 výtisků, rozměr 21,5 x 16 cm
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Dítě život mír
No.: 259Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, soubor pěti grafických listů vydal a z hloubky vytiskl 1979 Jan Mauler, autoři Tomáš Bím, Anna Grmelová, Ludmila Jandová, Vladimír Komárek, Ladislav Rusek, výtisk číslo 21, formát A4, vše signované
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Křupka
(1929-2020)
Báseň
No.: 269Auction price: 100 CZK (5 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 1979, 21 x 10 cm, 1x signovaný dřevoryt Anny Grmelové, 1 x nesignovanný dřevoryt A. Grmelové
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan John
(1850-1920)
Přírodopis hub
No.: 532Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, 30 chromolitografických tabulí, vyd. I. L. Kober, Praha, 1941, II.vydání, pův. pevná vazba, nestr., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID3**1 History of bids
-
František Klapálek
(1863-1919)
Atlas brouků středoevropských
No.: 531Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, obrazová část, 48 chromolitografických tabulí, vyd. I. L. Kober, Praha, 1903, pův. pevná vazba, 48s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.100 CZK (46 €)
Last auctioneer: ID3**7 History of bids
-
Kolektiv autorů
Humoristické listy 1924
No.: 658Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, obrázkový týdenník humoristicko-satirický, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1924, roč. 67, č. 1-52 pevná vazba, opotřebený stav, několik uvolněných listů, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kolektiv autorů
Humoristické listy 1917
No.: 657Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, obrázkový týdenník humoristicko-satirický, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1917-1919, roč. 60-62, č. 33-52, pevná vazba, opotřebený stav, několik uvolněných listů, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID3**2 History of bids
-
Kolektiv autorů
Humoristické listy 1907
No.: 656Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, obrázkový týdenník humoristicko-satirický, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1907, roč. 50-51, č. 32-52, pevná vazba, opotřebený stav, několik uvolněných listů, vazba z části rozpadlá, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kolektiv autorů
Humoristické listy 1869
No.: 655Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, politicko-satyrický týdeník, vyd. Josef R. Vilímek, Praha, 1869, roč. XI., č. 1-53, poslední číslo neúplné, polokožená vazba, 440s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kolektiv autorů
Humoristické listy 1862
No.: 654Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, politicko-satyrický týdeník, vyd. Josef R. Vilímek, Praha, 1862, roč. IV., č. 1-52, polokožená vazba, 440s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Lada
(1887-1957)
Leták r. II. č. 42
No.: 653Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
dvojlist, satirický Leták s karikaturou Josefa Lady, vyd. E. Bass a Červená sedma, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Ljuba Štíplová- Šťastný rok
No.: 645Auction price: 250 CZK (11 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
volné listy v papírovém přebalu, 21,5 x 30 cm, sign. DU na titulním listu L. Jiřincová, celostránkové reprodukce akvarelů Ludmily Jiřincové doplněné verši, propagační výtisk státní pojišťovny, původní volné listy v papírovém přebalu 21,5 x 30 cm, kompletní, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disc…
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Ocelové město
No.: 582Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1924, 153 s., clpl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou, stránky při krajích zažloutlé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
-
Jules Verne
(1828-1905)
Zemí šelem
No.: 581Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1923, 303 s., clpl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou, stránky při krajích zažloutlé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
-
Jules Verne
(1828-1905)
Tvrdohlavý Turek
No.: 580Auction price: 2.500 CZK (105 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, stužková vazba Jos. Pfeiffer, ilustrace L. Benett, překlad Otylie Petrová, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1903, 391 s., clpl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou, plátýnko vzadu na deskách lehce zvlněné, několik skvrn, malá část spodku hřbetu poškozena, předsádka místy naprasklá, velmi dobr…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Vynález zkázy
No.: 579Auction price: 900 CZK (38 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, pův. xylografcké ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1931, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 187s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
-
Jules Verne
(1828-1905)
Honba za meteorem
No.: 578Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, pův. xylografcké ilustrace G. Roux, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1925, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 243s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
-
Jules Verne
(1828-1905)
Maják na konci světa
No.: 577Auction price: 800 CZK (34 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, pův. xylografcké ilustrace G. Roux, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1926, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 190s., velmi dobrý stav, drobné opotřebení hran, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
-
Jules Verne
(1828-1905)
O život
No.: 576Auction price: 700 CZK (30 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, pův. xylografcké ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1926, pův. nakladatel. ppl. zdobená vazba, 240s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
-
Neurčený autor
Soirs de la Beaute, Volume 1. Recueil de photographies artistiques d’ aprés nature.
No.: 600Auction price: 4.200 CZK (175 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
album, pravděpodobně první album aktů v Čechách, informace k němu jsou prakticky nedohledatelné, tiskl O. Janáček, Praha, 1912, obs. 16 listů (1x tit. list, 15x fotografie s aktem a pův. pap. ob. s potiskem, ob. zevnitř ve hřbetu vyspravena (slepena), při okrajích mírně opotřebena, vložené listy vel…
Current price: 4.200 CZK (175 €)
Last auctioneer: ID3**4 History of bids
-
Kája Saudek
(1935-2015)
O. Neff: Arnal / M. Macourek: Peruánský deník / J. Nesvadba: Po stopách něžného muže
No.: 599Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
sešit, 3 x Kája Saudek, komiks, ilustrace Kája Saudek, vydala Práce, Praha 1931, 72s., brož, dolní část obálky lehce zvlněná, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID9**4 History of bids
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Píseň úplňku
No.: 598Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, il. K. Saudek a M. Čermák, autoři J. Hanzel a O. Bezděková, věnováno J. Foglarovi u příležitosti jeho 80. narozenin, vyd. ČSTV, Praha 1987, brož., 112s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID3**7 History of bids
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Rychlé šípy a jejich 65 úžasných dobrodružství
No.: 597Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
sešit, výběr z komiksových příběhů Rychlých šípů vydaný u příležitosti výstavy k 90. narozeninám Jaroslava Foglara a nedožitým devadesátinám malíře dr. Jana Fischera v Muzeu hlavního města Prahy, il. Jan Fischer, vyd. Muzeum hlavního města Prahy, Praha 1997, sešit, 48s., velmi dobrý stav , Proven…
Current price: 550 CZK (23 €)
Last auctioneer: ID4**6 History of bids