Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Václav F. Ulšmíd

    (1903)

    V polích

    Položka č.: 16501

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA:
    16. 06. 2014 15:06

    olej, sololit, 35 x 50 cm, sign. LD V F. Ulšmíd, rám, vzadu nalepen Ověřovací list s popisem a štítek s informacemi o autorovi

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Neznámý autor

    Zahrada na jaře

    Položka č.: 282312

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 07. 2024 18:17

    olej, lepenka, 23 x 34 cm, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu

  • Neurčený autor

    Drážďany

    Položka č.: 280968

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 07. 2024 18:13

    akvarel, papír, 33,5 x 47,5 cm, sign. LD, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Adolf Jelínek Alex

    (1890-1957)

    Bojovník

    Položka č.: 277529

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 07. 2024 18:00

    olej, karton, 30 x 22 cm, sign. PD A. J. Alex, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichově a prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu

  • Antonín Lhoták

    (1897-1975)

    Muž pijící ze džbánu 2

    Položka č.: 282237

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 07. 2024 18:57

    lavírovaná tuš, papír, 25 x 19 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Drahoňovského na VŠUP v Praze a O. Španiela na AVU tamtéž, člen JUV a Skupiny Život

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID1**8 Historie příhozu

  • Antonín Lhoták

    (1897-1975)

    Akt ženy- protahujcí se

    Položka č.: 282235

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 07. 2024 18:55

    tuš, akvarel, papír, 21 x 14,6 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Drahoňovského na VŠUP v Praze a O. Španiela na AVU tamtéž, člen JUV a Skupiny Život

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID1**7 Historie příhozu

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Muž s fajfkou

    Položka č.: 261312

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 07. 2024 18:19

    tužka, papír, 13,2 x 19 cm, PD /30, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 20 CZK (1 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Václav Hejna

    (1914-1985)

    Muž u stolu

    Položka č.: 262438

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 07. 2024 18:05

    akvarel, tuš, papír, 20 x 14,7 cm, sign. PN V. Hejna, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka na Vysoké škole architektury v Praze, studium na École des Beaux Arts v Paříži, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID1**8 Historie příhozu

  • Josefa Burianová

    (1935)

    Muž s vínem

    Položka č.: 261364

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 07. 2024 18:01

    akvarel, papír, 1986, 21,9 x 14,9 cm, sign. PD J. Burianová 86, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID1**8 Historie příhozu

  • Jana Truksová

    (1947)

    Mostecká ulice v Praze

    Položka č.: 261266

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 16. 07. 2024 18:47

    litografie, 19 x 13 cm, žákyně prof. L. Čepeláka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Harlekýn

    Položka č.: 282294

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 07. 2024 18:31

    litografie, 13 x 10 cm, sign. DU VladSuchánek, č. 137/200, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Emil Kotrba

    (1912-1983)

    Koně

    Položka č.: 282285

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 07. 2024 18:22

    litografie, 1976, 10 x 7, 4 cm, sign. DU Emil Kotrba, č. 154/200, PF 1977, Antikvariát Dlážděná, žák prof. P. Dillingera a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu

  • Emil Kotrba

    (1912-1983)

    Blahopřání k 50

    Položka č.: 282288

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 07. 2024 18:19

    litografie, 1962, 19, 5 x 14 cm, sign. PD Emil Kotrba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. P. Dillingera a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Komedie č. 10

    Položka č.: 281968

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 07. 2024 17:35

    suchá jehla, mezzotinta, 1969, 15,9 x 13,4 cm, sign. DU Anderle 69, č. 59/60, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor …

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK

  • Ladislav Hojný

    (1944)

    Ilustrace

    Položka č.: 282138

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 07. 2024 16:12

    tuš, akvarel, papír, 31,3 x 43,5 cm, sign. PD Hojný Lad., ilustrace do časopisu Světová literatura, 80. léta, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Ladislav Hojný

    (1944)

    2x Ilustrace

    Položka č.: 282135

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 07. 2024 16:06

    tuš, papír, 21 x 30 cm, sign. PD Hojný Lad., ilustrace do časopisu Světová literatura, 80. léta, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Dva akty

    Položka č.: 279374

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 07. 2024 15:49

    suchá jehla, 11,8 x 7,4 cm, sign. PD VKomárek, rám, č. 5/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Orel

    Položka č.: 279367

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 07. 2024 15:38

    dřevoryt, 5 x 3 cm, sign. DU Zd. Mézl, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

  • J. Jouja

    Hrad Rábí

    Položka č.: 138938

    Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 07. 2024 14:00

    tempera, papír, 29 x 39 cm, rám, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 450 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Blbnem tudíž jsme

    Položka č.: 282216

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 07. 2024 16:34

    dřevoryt, 11,6 x 7 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Tři ženy s Villonem

    Položka č.: 282214

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 07. 2024 16:30

    dřevoryt, 7,1 x 6,1 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Psí amorek

    Položka č.: 282213

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 07. 2024 16:28

    dřevoryt, 9,3 x 7,4 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

  • Václav Křížek

    (1920-1981)

    Praha stověžatá

    Položka č.: 282204

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 07. 2024 16:10

    litografie, 9,2 x 20,3 cm, sign. PD VKřížek, autorský list, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Bendy a F. Tichého, V. Špály a V. Sychry

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Marie Blabolilová

    (1948)

    Podzim

    Položka č.: 282166

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 07. 2024 14:54

    lept, 11 x 11,7 cm, sign. PD M. Blabolilová, č. 76/80, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. L. Čepeláka, F. Jiroudka a J. Johna na AVU v Praze, členka sdružení Kruh

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID8**2 Historie příhozu

  • Karel Beneš

    (1932-2021)

    Pražský hrad

    Položka č.: 282163

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 07. 2024 14:48

    litografie, 1999, 10,5 x 8,2 cm, sign. DU KBeneš 99, č. 13/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID8**2 Historie příhozu

  • Jan Mácha

    (1926-1984)

    Dvě lodě v přístavu

    Položka č.: 282162

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 07. 2024 14:46

    litografie, 1972, 12,2 x 24,1 cm, sign. PD Jan Mácha 72, č. 29/180, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Nachtigala na Státní grafické škole v Praze a V. Silovského na AVU tamtéž

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Telefon

    Položka č.: 282160

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 07. 2024 14:42

    suchá jehla, 11,8 x 7,4 cm, sign. PD VKomárek, č. 1/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Nejnovější český Galanthomme čili Krásochovník

    Položka č.: 282157

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 07. 2024 14:39

    2x serigrafie, 19,2 x 10,2 cm, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Loďka s vesly

    Položka č.: 282158

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 07. 2024 14:38

    suchá jehla, 11,7 x 7,2 cm, sign. PD VKomárek, č. 3/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Blbnem tudíž jsme

    Položka č.: 282153

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 07. 2024 14:28

    dřevoryt, 11,6 x 7,5 cm, sign. PD Zd. Mézl, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

Instagram

Facebook