-
Různí autoři
Chrudim 1986, Sborník drobné grafiky
Položka č.: 263Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, autoři Tomáš Bím, Anna Grmelová, Jan Hlína, Jaroslav Hořánek, Zdeněk Mézl, Naděžda Plíšková, Karel Oberthor, vydal Klub přátel výtvarného umění Dílo, podniku ČFVU v nákladu 500 výtisků, z toho 250 číslovaných, tento má číslo 243, vše sign, rozměr 25 x 17,5 cm
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Chrudim 1983, Sborník drobné grafiky
Položka č.: 262Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, autoři Ludmila Jiřincová, Karel Beneš, Adolf Born, Bohuslav Knobloch, Jindřich Pileček, Jaroslav Uiberlay, vydal Klub přátel výtvarného umění Díla, podniku ČFVU v nákladu 500 výtisků, z toho 250 číslovaných, tento má číslo 131, vše sign., rozměr souboru 24,5 x 18 cm
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Branald
(1910-2008)
O jednom chlapci z Kladna
Položka č.: 261Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, prosloveno při zahájení výstavy Václava Junka dne 10. října 1959, doplněno třemi signovanými dřevoryty Václava Junka, rozměr 24,5 x 17,5 cm, podepsáno Branaldem
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu
-
Různí autoři
7 Exlibris
Položka č.: 260Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, soubor sedmi signovaných grafických listů, autoři Pavel Hlavatý, Josef Jíra, Ladislav Kuklík, Alena Laufrová, Michaela Lesařová Roubíčková, Veruna Melčáková uneková, Václav Pokorný, vydáno 150 výtisků, rozměr 21,5 x 16 cm
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Dítě život mír
Položka č.: 259Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, soubor pěti grafických listů vydal a z hloubky vytiskl 1979 Jan Mauler, autoři Tomáš Bím, Anna Grmelová, Ludmila Jandová, Vladimír Komárek, Ladislav Rusek, výtisk číslo 21, formát A4, vše signované
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Křupka
(1929-2020)
Báseň
Položka č.: 269Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 1979, 21 x 10 cm, 1x signovaný dřevoryt Anny Grmelové, 1 x nesignovanný dřevoryt A. Grmelové
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan John
(1850-1920)
Přírodopis hub
Položka č.: 532Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, 30 chromolitografických tabulí, vyd. I. L. Kober, Praha, 1941, II.vydání, pův. pevná vazba, nestr., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID3**1 Historie příhozu
-
František Klapálek
(1863-1919)
Atlas brouků středoevropských
Položka č.: 531Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, obrazová část, 48 chromolitografických tabulí, vyd. I. L. Kober, Praha, 1903, pův. pevná vazba, 48s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)
Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu
-
Kolektiv autorů
Humoristické listy 1924
Položka č.: 658Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, obrázkový týdenník humoristicko-satirický, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1924, roč. 67, č. 1-52 pevná vazba, opotřebený stav, několik uvolněných listů, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kolektiv autorů
Humoristické listy 1917
Položka č.: 657Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, obrázkový týdenník humoristicko-satirický, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1917-1919, roč. 60-62, č. 33-52, pevná vazba, opotřebený stav, několik uvolněných listů, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu
-
Kolektiv autorů
Humoristické listy 1907
Položka č.: 656Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, obrázkový týdenník humoristicko-satirický, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1907, roč. 50-51, č. 32-52, pevná vazba, opotřebený stav, několik uvolněných listů, vazba z části rozpadlá, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kolektiv autorů
Humoristické listy 1869
Položka č.: 655Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, politicko-satyrický týdeník, vyd. Josef R. Vilímek, Praha, 1869, roč. XI., č. 1-53, poslední číslo neúplné, polokožená vazba, 440s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kolektiv autorů
Humoristické listy 1862
Položka č.: 654Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, politicko-satyrický týdeník, vyd. Josef R. Vilímek, Praha, 1862, roč. IV., č. 1-52, polokožená vazba, 440s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Lada
(1887-1957)
Leták r. II. č. 42
Položka č.: 653Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
dvojlist, satirický Leták s karikaturou Josefa Lady, vyd. E. Bass a Červená sedma, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Ljuba Štíplová- Šťastný rok
Položka č.: 645Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
volné listy v papírovém přebalu, 21,5 x 30 cm, sign. DU na titulním listu L. Jiřincová, celostránkové reprodukce akvarelů Ludmily Jiřincové doplněné verši, propagační výtisk státní pojišťovny, původní volné listy v papírovém přebalu 21,5 x 30 cm, kompletní, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. T. F. Š…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Ocelové město
Položka č.: 582Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1924, 153 s., clpl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou, stránky při krajích zažloutlé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu
-
Jules Verne
(1828-1905)
Zemí šelem
Položka č.: 581Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1923, 303 s., clpl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou, stránky při krajích zažloutlé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu
-
Jules Verne
(1828-1905)
Tvrdohlavý Turek
Položka č.: 580Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, stužková vazba Jos. Pfeiffer, ilustrace L. Benett, překlad Otylie Petrová, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1903, 391 s., clpl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou, plátýnko vzadu na deskách lehce zvlněné, několik skvrn, malá část spodku hřbetu poškozena, předsádka místy naprasklá, velmi dobr…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Vynález zkázy
Položka č.: 579Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, pův. xylografcké ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1931, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 187s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu
-
Jules Verne
(1828-1905)
Honba za meteorem
Položka č.: 578Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, pův. xylografcké ilustrace G. Roux, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1925, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 243s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu
-
Jules Verne
(1828-1905)
Maják na konci světa
Položka č.: 577Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, pův. xylografcké ilustrace G. Roux, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1926, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 190s., velmi dobrý stav, drobné opotřebení hran, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu
-
Jules Verne
(1828-1905)
O život
Položka č.: 576Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, pův. xylografcké ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1926, pův. nakladatel. ppl. zdobená vazba, 240s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu
-
Neurčený autor
Soirs de la Beaute, Volume 1. Recueil de photographies artistiques d’ aprés nature.
Položka č.: 600Vyvolávací cena: 4.200 CZK (175 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
album, pravděpodobně první album aktů v Čechách, informace k němu jsou prakticky nedohledatelné, tiskl O. Janáček, Praha, 1912, obs. 16 listů (1x tit. list, 15x fotografie s aktem a pův. pap. ob. s potiskem, ob. zevnitř ve hřbetu vyspravena (slepena), při okrajích mírně opotřebena, vložené listy vel…
Aktuální cena: 4.200 CZK (175 €)
Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu
-
Kája Saudek
(1935-2015)
O. Neff: Arnal / M. Macourek: Peruánský deník / J. Nesvadba: Po stopách něžného muže
Položka č.: 599Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
sešit, 3 x Kája Saudek, komiks, ilustrace Kája Saudek, vydala Práce, Praha 1931, 72s., brož, dolní část obálky lehce zvlněná, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID9**4 Historie příhozu
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Píseň úplňku
Položka č.: 598Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, il. K. Saudek a M. Čermák, autoři J. Hanzel a O. Bezděková, věnováno J. Foglarovi u příležitosti jeho 80. narozenin, vyd. ČSTV, Praha 1987, brož., 112s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Rychlé šípy a jejich 65 úžasných dobrodružství
Položka č.: 597Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
sešit, výběr z komiksových příběhů Rychlých šípů vydaný u příležitosti výstavy k 90. narozeninám Jaroslava Foglara a nedožitým devadesátinám malíře dr. Jana Fischera v Muzeu hlavního města Prahy, il. Jan Fischer, vyd. Muzeum hlavního města Prahy, Praha 1997, sešit, 48s., velmi dobrý stav , Antikv…
Aktuální cena: 550 CZK (23 €)
Poslední dražitel: ID4**6 Historie příhozu
-
Miloslav Troup
(1917-1993)
Černý květ - výbor ze staré tamilské poezie
Položka č.: 333Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, orig. celostr. zinkografie v různých barvách v textu, přílohách a na obálce a podpis v tiráži Miloslav Troup, překlad Kamil Zvelebil, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1956, volné listy v obálce, 66s., chamois ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ grafi…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
J. Kopta: Kratochvilné děje z naší vlasti
Položka č.: 27Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, originální autorova kresba s věnováním a podpisem na předtitulu, podpis Josef Kopta, il. C. Bouda, vyd. Melantrich, Praha, 1952, pův. clpl. vazba s papírovou obálkou, 452s., obálka potrhána a vyspravena lepenkou, jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČU…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
F. Langer: Pražské legendy
Položka č.: 26Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, originální autorova kresba s podpisem na předtitulu, il. C. Bouda, vyd. SNDK, Praha, 1956, pův. clpl. vazba s papírovou obálkou, 99s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
J. Swift: Gulliverovy cesty
Položka č.: 25Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, originální autorova kresba s věnováním a podpisem na předtitulu, il. C. Bouda, vyd. SNDK, Praha, 1953, pův. clpl. vazba s papírovou obálkou, 340s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO