Luděk Marold
(1865-1898)
Jan Červenka: Písně Závišovy
Položka č.: 116Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, clpl. vazba se zlaceným reliéfem, písmem, kresba na vazbě a samostatné ilustrace v přílohách L. Marold, ilustrace v textu Fr. Slabý, zlatá ořízka, vazbu provedl Jos. Pfeiffer, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1890, 96 s., prasklá vazba, uvolněné listy, desky zašpiněné na hřbetu odřené, Antikvariá…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Alfons Mucha
(1860-1939)
Růžena Jesenská: Ballady a písně
Položka č.: 115Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
kniha, dvoubarev. titulní list, viněta za titulem a nakl. značka A. Mucha, vazba Jos. Pfeiffer, 51. sv. ed. Salonní bibliotéka, vydal Jan Otto, Praha 1904, pl. zdobená vazba se zlac. reliéfní výzdobou a ořízkou, 88s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské kultury konce 1…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu
Jaroslav Benda
(1882-1970)
Otokar Březina: Stavitelé chrámů
Položka č.: 113Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, viněta, titul. list dřevorytem, úprava a návrh ob. Jar. Benda, vše v kubisticko-expresivním stylu, 4.sv. ed.Básnické spisy, vydal Spolek výtvar. umělců Mánes, Praha 1916, 43 s., orig. brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Hofbauera na UMPRUM v Praze
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Viktor Oliva
(1861-1928)
Jan Neruda: Písně kosmické
Položka č.: 120Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
kniha, clpl. nakladatelská vazba s reliéfem, zlaceným písmem a ilustrace V. Oliva, Nerudův světlotiskový portrét ve frontispisu, vazbu provedl Jos. Pfeiffer, vydal F. Topič, Praha 1893, 66 s., lepená předsádka, lehce odřené rohy a hřbet jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Sequen…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Viktor Oliva
(1861-1928)
Jan Neruda: Zpěvy páteční
Položka č.: 119Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
kniha, clpl. nakladatelská vazba s reliéfní stříbřenou kresbou a zlaceným písmem, návrh vazby a světlotiskové ilustrace V. Oliva, zlatá ořízka, vazbu provedl Jos. Pfeiffer, vydal F. Topič, Praha 1896, 26 s., vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Sequense na AVU v P…
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Viktor Oliva
(1861-1928)
Svatopluk Čech: Sníh
Položka č.: 118Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
kniha, clpl. vazba s kresbou se zlaceným písmem, návrh vazby a ilustrace V. Oliva, zlatá ořízka, vazbu provedl Jos. Pfeiffer, vydal F. Topič, Praha 1900, 87 s., vazba místy, v rozích a na hřbetu mírně odřená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Sequense na AVU v Praze
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Vítězslav Hálek
(1835-1874)
Večerní písně
Položka č.: 124Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
kniha, clpl. nakladatelská vazba s stříbřeným reliéfem, ilustrace A. Bouda, P. Körber, A. Liebscher, Fr. Slabý, J. Ulrich, vazbu provedl Jos. Šrámek, vydal I.L. Kober Praha před 1901, 67 s., odřený, lehce poškozený hřbet, mírně zašlé stránky, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Viktor Oliva
(1861-1928)
Pestré cesty po Čechách
Položka č.: 122Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
kniha, clpl. nakladatelská vazba s reliéfem a zlaceným písmem, návrh vazby a ilustrace V. Oliva, zlatá ořízka, vazbu provedl Jos. Pfeiffer, vydal F. Topič, Praha 1892, rediguje Sv. Čech, 183 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Sequense na AVU v Praze
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu
Ludmila Jiřincová
Xenofón: Historie krásné Pantheie
Položka č.: 226Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Zdeněk Sklenář
(1910-1986)
Podpis
Položka č.: 405Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, 1970, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5
Aktuální cena: 450 CZK (19 €)
Jiří Brož
(1904-1980)
Podpis
Položka č.: 403Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, 19. 11. 1970, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu
Richard Wiesner
(1900-1972)
Podpis
Položka č.: 402Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera na VŠUP v Praze, poté prof. V. Nechleby a J. Obrovského na AVU v Praze, členka Skupiny 58 a SVU Mánes
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Bedřich Stefan
(1896-1982)
Podpis
Položka č.: 401Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, 12. 10. 1976, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Drahoňovského, B. Kafky, O. Španiela na UMPRUM v Praze a J. Štursy na AVU, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Alois Fišárek
(1906-1980)
Podpis
Položka č.: 400Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák J. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců v Brně a Skupiny moravskoslezských výtvarníků
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Jaroslav Vacek
(1891-1972)
Jan Čarek: Chudá rodina z Heřmaně
Položka č.: 293Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, obálka na silném papíru v expresivně kubistickém duchu, dřevoryt na patitulu a nakl. značka J. Vacek, I. sv. Knihovny Prácheňského kraje, vytiskl a vydal J. V. Burian, Písek 1924, pův. brož, 53s., přesahy obálky pomačkané, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Jiří Karásek ze Lvovic
(1871-1951)
Endymion (Básně)
Položka č.: 292Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, obálka, frontispis, titul, viněty v textu vše dřevorytem a také úprava Fr. Kobliha, X. sv. edice Čeští autoři, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1913, brož, 60s., přesahy obálky pomačkané, hřbet drobně natržený, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Hana Benešová
(1885-1974)
Poděkování s podpisem
Položka č.: 371Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
rukopis, podpis na předtištěné kartičce s přáním k novému roku, datace 19.I.1949, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Anna Masaryková
(1911-1996)
Vzkaz s podpisem
Položka č.: 370Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
rukopis, ručně psaný vzkaz adresovaný J. Tillové, datace do roku 1963, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Georges Boskoff
(1882-1960)
Podpis
Položka č.: 368Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
rukopis, podpis se vzkazem na ručním papíře G. Boskoff, pianista, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Petr Král
(1941-2020)
Korespondence, podpis
Položka č.: 374Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
rukopis, 4x vlastnoruční dopis s podpisem v pův. obálkách, 1x podpis na kartičce, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Oldřich Kulhánek
Dopis, pohlednice a podpis na pozvánce
Položka č.: 373Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
rukopis, ručně psaný dopis adresovaný básníkovi J. Hrubému, pohlednice (O. Kulhánek: Turgeněv - Přízraky) se vzkazem a podpisem na rubu, podpis na přední straně dvojlistu s pozvánkou na výstavu graf. listů O. Kulhánka (2010), vše v dobrém stavu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák pr…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Jan Werich
(1905-1980)
Dopis s podpisem
Položka č.: 379Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
rukopis, strojopisný dopis s vlastnoručním podpisem adresovaný předákovi Východočeských Cihelen, psáno s humorem autorovi vlastním, 1x list v pův. ob. (ta potrhána), velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Jaroslav Seifert
(1901-1986)
Komediantský vůz
Položka č.: 383Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
bibliofilie, pro edici 33 připravili k vydání PhDr. František Dvořák a František Janás, frontispis suchá jehla z původní desky Františka Tichého Hlava clowa III., signováno Jaroslav Seifert, vydáno 1980, 15 x 9 cm
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Kamil Lhoták
Korespondence s Dr. Ivanem Hrdinou
Položka č.: 389Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Podpis
Položka č.: 396Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
podpis, 25 x 18 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Vojtěch Tittelbach
(1900-1971)
Podpis
Položka č.: 395Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
podpis, 23 x 18 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a J. Bendy na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského v grafické speciálce na AVU, člen UB, SVU Mánes a Skupiny 58
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Alois Sopr
(1913-1993)
Podpis
Položka č.: 399Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, 15. 4. 1977, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Různí autoři
Pohlednice s podpisy spisovatelů
Položka č.: 484Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
rukopis, na rubu podepsáni: Drago Jančar, Dane Zajc, Alenka Puhar, Jan Beneš, Karin Clark, Ivan Minatti, Alasdair MacKinnon, Ursula Heinze de Lorenzo, Hans van de Waarsenburg a J. Šalamoun (?), Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Zlatá kniha grad hotelu Šroubek v Praze
Položka č.: 488Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
kniha, velké množství fotografií a ilustrací, vydáno vlastním nákladem, Praha, 1926, originální pevná vazba se zlacenou ražbou, 208s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Magdalena Dobromila Rettigová
(1785-1845)
Položka č.: 487Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
kniha, vyd. nákladem Jaroslava Pospíšila, Praha, 1860, osmé vydání, poloplátěná převazba, 375s., chybí frontispis s portrétem autorky, skvrny na některých stránkách, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)