-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Tábor ve Sluneční zátoce (Ve stopách Hochů od Bobří řeky)
Položka č.: 593Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, 20,5 x 13,5 cm, 27. sv. Sebraných spisů, obs. divadelní hru Tábor ve Sluneční zátoce, kterou JF napsal na objednávku Míly Melanové pro Pražské dětské divadlo v r.1939, dále Šedesát Jestřábových táborů - přehled táborů a Tábornická moudrost - oddílová příručka, uspořádal a komentáři doplnil Vá…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Život v poklusu
Položka č.: 592Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, vlastní životopis Jar. Foglara, dokumentární fotografie, nové doplněné vydání, ediční poznámku a bibliografický přehled zpracoval V. Nosek-Windy, 21. sv.edice Sebrané spisy, vydala Olympia, Praha 2005, laminát. vazba, 220 s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Vpřed ročník III. - komplet
Položka č.: 591Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
časopis, 45 čísel třetího a zároveň posledního ročníku s Jar. Foglarem, jenž se musel se čtenáři v 45. čísle rozloučit, na zadní straně vycházel komiks Rychlé šípy, psaný J. Foglarem a kreslený J. Fischerem, vydával SČM a Mladá fronta, Praha 1947-8, orig. sešity, 714s., velmi dobrý stav sešitů, Anti…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu
-
Adolf Zábranský
(1909-1981)
Podpis
Položka č.: 397Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na VŠUP v Praze, poté prof. W. Nowaka na AVU tamtéž, člen SVU Mánes a SČVU
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu
-
Viktor Oliva
(1861-1928)
Svatopluk Čech: Petrklíče
Položka č.: 121Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, clpl. vazba s reliéfem, zlaceným písmem a ilustrace V. Oliva, zlatá ořízka, vazbu provedl Jos. Pfeiffer, vydal F. Topič, Praha 1893, 55 s., odřené rohy a hřbet jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Sequense na AVU v Praze
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Vladimír Boudník 70
Položka č.: 248Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofile, 4 x grafický list, 1994, 32 x 23 cm, vše signováno, K nedožitým sedmdesátinám Vladimíra Boudníka připravili Antonín Hartmann (text), Dalibor Chatrný, Jan Koblasa, Jiří Kolář, Lubomír Přibyl, Zbyšek Sion (grafické listy) a Ivana Hrdina (redakce). Vyšlo v počtu 200 číslovaných výtisků. Ten…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: ID2**7 Historie příhozu
-
Jiří Neuwirt
(1948)
K. H. Mácha: Máj
Položka č.: 243Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 5x sign. a č. linoryt, vyd. J. Neuwirt a Trio Studio, ex.: 9/20, podpis autora v tiráži, pův. polokožená vazba v kart. pouzdru s reliéfem, 48s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák F. Schenka, člen UVU
Aktuální cena: 4.200 CZK (175 €)
Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu
-
Jiří Anderle
(1936)
Josef Topol 65
Položka č.: 252Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 1x signovaný grafický list J. Anderle, u příležtosti pětašedesátých narozenin J. Topola, vydal Z. Šíma a P. Mach, náklad 100 číslovancýh ks, tento má č. 47/100, velikost A4; zadní strana obalu lehce ušpiněna, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)
Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu
-
Stanislav K. Neumann
(1875-1947)
Chvála nahoty
Položka č.: 251Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 1x signovaná mědirytina od Karla Zemana, vydal Svaz českých dramatických umělců Supraphon v roce 1982, ku příležotosti celostátní přehlídky uměleckého přednesu Neumannovy Poděbrady. Vydáno 200 číslováných výtisků na ručním papíře z Velkých Losin, tento má č. 141. Uloženo v papírovém oba…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu
-
Václav Sivko
(1923-1974)
M. Pujmanová - Zpěv o Praze, ten nikdy nedozní
Položka č.: 186Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 4x dvoubarev. litografie V. Sivko, tisk Jos. Hrachovec, úprava Jan Wild, vydala Mladá fronta, Praha 1959, volné listy v deskách, ruční papír, nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen …
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID3**9 Historie příhozu
-
František Kobliha
(1877-1962)
Ant. Bebr: Vítězné oblouky a slepé uličky
Položka č.: 189Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 7x sign. suchá jehla a signet a viněta v titulu dřevorytem, monogram v tiráži, úprava Fr. Kobliha, podpis autora na patitulu, 10 tisk, vydal Fr. Kobliha, Praha 1930, pův. brož s ob., ex. 13/77, císařský japan, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíšk…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu
-
Ladislav Kuklík
(1947)
William Shakespeare: Sonet šedesátý šestý a stý dvacátý devátý
Položka č.: 193Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 3x sign. bar. kombin. technika L. Kuklík, vyd. Nadace Lyra Pragensis, Praha, 1992, ex. 32/200 na ručním papíře z Velkých Losin, pův. clkž. vazba, 54s., výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG…
Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)
Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
K.H. Mácha: Máj
Položka č.: 184Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 7x signovanými suchými jehlami, obálka reliéfní tisk V. Komárek, úprava L. Rusek, suché jehly vytiskl J. Mauler, vyd. PNP a Spolek českých bibliofilů, Praha 1981, ex. 170 , ruční velkolosinský papír, volné listy v pův. obálce, ochr. pouzdro, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof.…
Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)
Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu
-
Josef Hrabák
Průvodce po Příbrami a okolí
Položka č.: 534Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
průvodce, čb. fotografie a soubor map v zadní části knihy, vyd. Karel Simon, Příbram, 1893, pův. clpl. vazba se zlaceným názvem a raženou ornametální dekorací, 205s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
K. May: Vánoce
Položka č.: 562Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, il. Zd. Burian, V. Černý a C. Bergen, vyd. Toužimský & Moravec, Praha, 1934, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 414s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu
-
Heinrich Bruppacher
(1930-2010)
René Peter: Vierzehn Gedichte
Položka č.: 169Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 1x barevný, 4x jednobarevný lept (vše signováno) a podpis v tiráži H. Bruppacher, vyd. Galerie abc, ex. 86/100 s podpisem autora v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu
-
Vincenc Beneš
(1883-1979)
Podpis na fotografii
Položka č.: 413Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bromostříbrná fotografie, 18 x 11,5 cm, podpis s věnováním na bromostříbrné fotografii, 3. 8. 1972, přípis na zadní straně, ČTK, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, E. K. Lišky, V. Bukovace a R. Ottenfelda na UMPRUM a AVU v Praze, člen Osmy, SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu
-
Maxmilián Švabinský
(1873-1962)
E. Švabinská: Vzpomínky z mládí
Položka č.: 431Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, věnování a podpisy E. Švabinská, M. Švabinský a Z. Švabinská-Vejrychová na titulní straně, vyd. SNKLU, Praha, 1960, pův. clpl. vazba s obálkou, 361s., obálka zašpiněna, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předs…
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu
-
John Steinbeck
(1902-1968)
Hrozny hněvu
Položka č.: 465Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, 20,5 x 13 cm, vzácně se vyskytující podpis Johna Steinbecka!, knihu Steinbeck podepsal pravděpodobně během své návštěvy Prahy v r. 1963, podpis perem na titulu lehce překrývá červenou kapitálu názvu knihy, lehký otisk inkoustu na frontispisu, obálka Jaroslav Šváb, úprava Stanislav Kohout, vyd…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rudolf Medek
(1890-1940)
Rudolf Medek: Veliký pochod Čechoslováků Ruskem a Sibiří
Položka č.: 479Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, podpis s věnováním na patitulu Rud. Medek, rekapitulace ruského legionářského tažení, vydalo Státní nakladatelství, Praha 192, orig. brož, 40s., obálka pomačkaná a zašlá, listy zažloutlé, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Úlehlová-Tilschová
(1896-1978)
Česká strava lidová
Položka č.: 492Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, vyd. Družstevní práce, Praha, 1945, pův. vazba s obálkou, 631s., obálka opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Podpis
Položka č.: 407Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu
-
Jan Smetana
(1918-1998)
Podpis
Položka č.: 409Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
podpis, 24 x 20 cm, podpis a věnování na papíře s vyobrazením autora, 26. 10. 1976, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČU…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Eduard Hájek
(1928)
Podpis s kresbičkou
Položka č.: 367Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
vlastnoruční podpisy, podpis s kresbičkou čerta, 10,5 x 7,5 cm, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Ódy a variace
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha s podpisem, podpis na předsádce J. Kolář, 1. vydání, vyd. družstvo Dílo, Praha, 1946, ob. a il. František Hudeček, pův. brož, 89s., zažloutlý papír, jinak velmi dobře zachováno!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
-
John Bowring
(1792-1872)
WÝBOR Z BÁSNICTWI ČESKÉHO. - CHESKIAN ANTHOLOGY: BEING A HISTORY OF THE Poetical Literature of Bohemia,..
Položka č.: 527Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, vzácné vydání první antologie českých obrozeneckých básníků v cizím jazyce z pera anglického polyglota, ekonoma a právníka Johna Bowringa, nejprve autorova studie o české literatuře, následuje antologie anglických překladů z děl dle autora nejvýzn. představitelů české literatury konce 18. a p…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Martin Pelcl
(1734-1801)
Boehmische, Maehrische und Schlesische Gelehrte und Schriftsteller aus dem Orden der Jesuiten
Položka č.: 498Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, slovník českých spisovatelů z Čech, Moravy a Slezska z jezuitského řádu, vyd. Verlag des Verfaffers, Praha, 1786, brož, 295s., rozvolněné listy, flíčky na listech, značně opotřebené okraje, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Johann Georg Hamann
(1730-1788)
Poetisches Lexicon
Položka č.: 497Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, poetický lexikon německého filosofa a spisovatele, inspirátora hnutí Sturm und Drang J.G. Hamanna; celý název: Poetisches Lexicon: oder, Nützlicher und brauchbarer Vorrath von allerhand poetischen Redens-Arten, Beywörtern, Beschreibungen, scharfsinnigen Gedancken und Ausdrückungen, nebst eine…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Johann Wolfgang von Goethe
(1749-1832)
Reineke Fuchs
Položka č.: 496Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, první vydání, rytiny (ilustrace s vyobrazením většinou zvířat a tit. list) Rudolfe Rahn a Adrian Scheich,, vyd. J.C. Gotta’scher Verlag, Stuttgart und Tubingen, 1846, polokožená převazba, 257s., flíčky na listech, odřené okraje desek, dolní část druhého titulu ustřižena a při okraji popsána, …
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Kettner
Moučníkářka
Položka č.: 495Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, 1250 receptů na moučníky, vyd. Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství, Praha, 1926, pův. clpl. vazba, 277s., vazba lehce zašpiněna, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)
Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu