Karel Čapek
(1890-1938)
Podpis Karla Čapka
Položka č.: 382Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
podpis, podepsaný lístek ze 7. mistrovství světa v letech na lyžích, studium na FF UK v Praze a pařížské Sorbonně
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
František Gross
(1909-1985)
Korespondence s Dr. Ivanem Hrdinou
Položka č.: 384Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
dopis s obálkou, 9 x 14 cm, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Vít Obrtel
(1901-1988)
Ladislav Klíma: Utrpení knížete Sternnenhocha
Položka č.: 100Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
brož, obálka a vazba V. Obrtel, vyd. R. Škeřík, Praha, 1928, edice Plejada, pův. brož, 169s., vazba lehce rozlepena, uvolněné listy, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Max Beckmann
(1884-1950)
Stadtnacht IV
Položka č.: 637Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
litografie, ruční papír, 18,9 x 16,2 cm, ilustrace ke knize Stadtnacht od Lili von Braunbehrens, vydal R. Piper and Company, Mnichov 1921 v počtu 500 kusů, součástí původního souboru bylo sedm ilustrací, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Max Beckmann
(1884-1950)
Stadtnacht III
Položka č.: 636Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
litografie, ruční papír, 11 x 15,4 cm, ilustrace ke knize Stadtnacht od Lili von Braunbehrens, vydal R. Piper and Company, Mnichov 1921 v počtu 500 kusů, součástí původního souboru bylo sedm ilustrací, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Max Beckmann
(1884-1950)
Stadtnacht II
Položka č.: 635Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
litografie, ruční papír, 19 x 14,7 cm, ilustrace ke knize Stadtnacht od Lili von Braunbehrens, vydal R. Piper and Company, Mnichov 1921 v počtu 500 kusů, součástí původního souboru bylo sedm ilustrací, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Jindřich Mahelka
(1919-1990)
T. Smollett: Dobrodružství Rodericka Randoma
Položka č.: 631Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
kniha, vyd. SNKLHU, Praha, 1954, pův. clpl. vazba s obálkou, 423s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na grafické škole v Pardubicích, žák prof. I. Kulece na Ukrajinské akademii výtvarných umění v Praze, žák prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Jindřich Mahelka
(1919-1990)
Položka č.: 630Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
dřevoryt, 22 x 16,5 cm, 12x sign. dřevoryt J. Mahelka, návrhy ilustrací ke knize T. Smolletta Dobrodružství R. Randoma, vyd. SNKLHU, Praha, 1954, volné dvojlisty, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na grafické škole v Pardubicích, žák prof. I. Kulece na Ukrajinské akademii výtvarných umění v …
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Jules Verne
(1828-1905)
Zlatá sopka
Položka č.: 570Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
kniha, pův. xylografcké ilustrace G. Roux, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1935, pův. nakladatel. polopl. zdobená vazba, 416s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Jules Verne
(1828-1905)
Hvězda Jihu
Položka č.: 569Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
kniha, 8 čb. kvašových ilustrací Z. Burian, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1948, pův. nakladatel. polopl. zdobená vazba, 160s., drobně odřené hrany desek, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Jos. Hora: Zápisky z nemoci
Položka č.: 287Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, 5 x sign. litografie a obálka Jos. Liesler, vydal Melantrich, Praha 1946, cpl. vazba s ob., 92s., obálka při krajích odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Vladimír Komárek
Pamětní list k narozeninám Vladimíra Komárka
Položka č.: 256Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Jindřich Pileček
(1944-2002)
12 leptů Jindřicha Pilečka
Položka č.: 255Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
bibliofilie, vydáno v Moravské Třebové roku 1987 v nákladu 100 číslovaných listů, tento má číslo 43, formát A4, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU
Aktuální cena: 4.100 CZK (171 €)
Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu
Josef Istler
(1919-2000)
Vít Obrtel: Dvanáct textů
Položka č.: 254Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
bibliofilie, 4 x lept J. Istlera, grafická úprava C. Istlerová, doslov R. Matys, k vydání připravil F. Janás, ex. 37/60, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Cyril Bouda
Don Giovanni
Položka č.: 35Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, 10x sign. mědirytina C. Bouda, vyd. Supraphon, Praha, 1976, ex. 98/200 na ručním papíře z Velkých Losin, úv. pozn. J. Tomeš, volné listy v pův. clkž. pouzdře, zažloutlé okraje listů, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, …
Cyril Bouda
Olomouc
Položka č.: 34Vyvolávací cena: 6.600 CZK (275 €)
Aktuální cena: 6.600 CZK (275 €)
Cyril Bouda
České Budějovice
Položka č.: 33Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Náhodný svědek
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
kniha s podpisem, podpis na patitulu J. Kolář, vyd. Mladá fronta, Praha, 1964, obs. Křestný list, Sedm kantát, Limb a jiné básně, Ódy a variace, Dny v roce, pův. clpl. vazba s ob., 198s., stav knihy velmi dobrý, ob. při okrajích lehce opotřebena, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakla…
Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Gersaints Aushängeschild
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
bibliofilie, soubor 30 grafických básní Gersaintův vývěsní štít inspirovaný světovými i českými výtvarníky (např. Calder, Dubuffet, Duchamp, Kandinsky, Klee, Kupka, Lissitzky, Malevich, Miró, Mondrian, Moholy-Nagy, Rothko, Pollock, Šíma, Vasarely), německá verze, vyd. Svoboda, Praha, 1966, upr. S. K…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Vojmír Vokolek
(1910-2001)
Charles DOrléans: Modlitba o pokoj
Položka č.: 286Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, dřevoryt za titulem a 4 viněty V. Vokolek, přel. Boh. Reynek, tisk Vladimír Vokolek a synové, věnování na patitulu Vladimír a Anna Vokolkovi, kteří sbírku vydali jako novoročenku pro své přátele, Pardubice 1937, sešit, nestr. (12s.), papír Pannekoek, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrov…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Karel Svolinský
Jaroslav Seifert: Tři romance o víně
Položka č.: 239Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
František Muzika
(1900-1974)
F. Šmejkal: František Muzika
Položka č.: 241Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
kniha, 30,5 x 23,5 cm, originální linoryt - Larva I., vyd. Odeon, Praha, 1966, clpl. vazba bez obálky, 240s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU Mánes
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Vít Obrtel
(1901-1988)
V. Nezval: Diabolo
Položka č.: 82Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
kniha, obálka a úprava V. Obrtel, ed. Olymp, sv. 5, vytiskla Legiografie, vyd. Nakladatelství Vaněk & Votava, Praha 1926, brož, nestr. (28), japan, ex. 474/550, obálka mírně zašlá, v horní části drobně poškozená, na hrbětu drobné oděrky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Josef Čapek
(1887-1945)
S.K. Neumann: Kniha lesů, vod a strání
Položka č.: 81Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
kniha, obálka a osm obrázků J. Čapek, vyd. Fr. Borový, Praha, 1938, brož, 141s., obálka při krajích lehce otřepená, na povrchu mírně zašlá, několik uvolněných listů, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Pavel Körber
(1862-1925)
V. Hálek: Večerní písně
Položka č.: 117Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
kniha, clpl. nakladatelská vazba se černostříbrnou kresbou a zlaceným písmem, návrh vazby a portrét autora ve frontispisu P. Körber, ilustrace v textu A. Liebscher, K.V. Muttich, F. Slabý, K. Štapfer, J. Ulrich a P. Körber, stříbrná ořízka, vazbu provedli Vilka a Karásek, vydal I.L. Kober, Praha 19…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Zdeněk Mézl
Marcelino a Boroneli: Vlaští loupežníci při moři
Položka č.: 313Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
bibliofilie, 11x sign. dřevoryt, 11x drobný dřevot Zd. Mézl, úprava M. Kopřiva, vydal Albatros, Praha 1969 , volné listy v obálce, ex. 83/300, mírně zažloutlá obálka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Adolf Jelínek Alex
(1890-1957)
Dva falešné obrázky
Položka č.: 198Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
bibliofilie, 2x lept a podpis na předsádce A.J. Alex, vyd. edice Equiria, Praha, 1937, pův. svázané archy v ob., 27s., při horním okraji vyspravená obálka, krásný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichově a prof. M. Švabin…
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Jednadvacet : 17.12.1938
Položka č.: 86Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, faksimile původního soukromého vydání z r. 1938, soubor 21 originálních kolorovaných erotických kreseb Toyen vytvořený v roce 1938 na objednávku Bohuslava Brouka jako svatební dar pro jeho bratra Jaroslava, doslov Karel Srp, Edice 69, vydal Torst, Praha 2002, brož, 71 s., , velmi dobrý …
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu
Jiří Kolář
(1914-2002)
Jiří Kolář 1914 - 2002, Běla Kolářová
Položka č.: 11Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
P. F. 1978
Položka č.: 12Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)