-
Pavel Matyska
(1977)
Zelená noc
Položka č.: 93Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akryl, plátno, 2013, 30 x 39 cm, sign. vzadu Matyska, rám
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu
-
Josef Liesler
(1912)
Kostýmní návrh pro operu Salome
Položka č.: 91Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tempera, karton, 1957, 49,5 x 66,3 cm, sign. LD Liesler 1957, Josef Liesler je jednou z nejvýraznějších postav českého výtvarného umění dvacátého století. Byl členem skupin Sedm v říjnu, Spolku výtvarných umělců Mánes, Sdružení českých umělců grafiků Hollar a skupiny RADAR. Věnoval se grafice, malbě…
Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivana Lomová
(1959)
Po bitvě
Položka č.: 87Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akvarel, papír, 1995, 29,2 x 42,8 cm, sign. DU Ivana Lomová 1995, při dolním okraji uprostřed papír lehce natrhlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivana Lomová
(1959)
Hráz
Položka č.: 85Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
pastel, papír, 1995, 50 x 65 cm, sign. DU Lomová 95, rám, Antikvariát Ostrovní, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Odaliska
Položka č.: 79Vyvolávací cena: 28.800 CZK (1.200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akryl, plátno, 2015, 30,5 x 39 cm, sign. NU A. Lamr 15, rám, vzadu na blindrámu autorsky název díla, tato inovativní koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompi…
Aktuální cena: 28.800 CZK (1.200 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Duhové hory
Položka č.: 78Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akvarel, papír, 1987, 32 x 45,5 cm, sign. NU A. Lamr 87, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu
-
Michael Rittstein
(1949)
Znepokojen hmyzem
Položka č.: 73Vyvolávací cena: 290.000 CZK (12.084 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akryl, plátno, 2020, 95 x 80 cm, sign. DU M. Rittstein 2020, rám, autor patří mezi nejvýznamnější české malíře druhé půle 20. století, byl členem skupiny 12/15 a rovněž dlouholetým pedagogem na Akademii výtvarných umění. Nabízená položka obsahuje vše, co je pro Rittsteinovo dílo charakteristické: na…
Aktuální cena: 290.000 CZK (12.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Kudlanka ranní
Položka č.: 72Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
olej, plátno, 2010, 54 x 65 cm, sign. PD Načeradský, rám, vzadu signováno a popsáno autorem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Róna
(1957)
Červená krajina
Položka č.: 70Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
koláž-kresba, papír, 1983, 41,5 x 33,5 cm, sign. PD Róna 83, rám, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Věra Janoušková
(1922-2010)
Hlava III
Položka č.: 68Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
fixa, koláž, papír, 1997, 29,7 x 21 cm, sign. PD V. J. 1997, na zadní straně popsáno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Kleopatra
Položka č.: 66Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.417 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
olej, plátno, 2012, 50 x 60 cm, sign. PD Načeradský, rám, námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen jako agresivních kudlanek anebo naopak Venuší hodných úcty a zbožštění. Sám k tomu v…
Aktuální cena: 34.000 CZK (1.417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloš Nesvadba
(1925-2020)
Zamilované kočky
Položka č.: 146Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
pastel, papír, 1975, 28,5 x 39 cm, sign. PD a věnování Miloš Nesvadba 75, rám, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Sestřičky
Položka č.: 142Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
lavírovaná tuš, papír, 38 x 26 cm, sign. PD L. Jiřincová, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Cesta na vrchol
Položka č.: 150Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tuš, běloba, papír, 80. léta 20. století, 30 x 21 cm, sign. PD Holý, na zadní straně razítko přijato uměleckou komisí českého fondu výtvarných umění, 6. března 1984, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Žena-Labyrint
Položka č.: 149Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tuš, papír, 24 x 33 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
-
Miroslav Slejška
(1931)
Vzpomínky na budoucnost
Položka č.: 148Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akvarel, tuš, papír, 45,1 x 33,2 cm, sign. na zadní straně Miroslav Slejška, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Beneše, P. Dillingera a J. Vodrážky na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloš Nesvadba
(1925-2020)
Kočka s růžovou mašlí
Položka č.: 147Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
pastel, papír, 1975, 28,5 x 39 cm, sign. PD a věnování Miloš Nesvadba 75, rám, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindra Husáriková
(1931-2016)
Představení
Položka č.: 171Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
olej, sololit, 24,5 x 18,5 cm, sign. LD Husáriková, rám, studium na Státní keramické škole v Teplicích a na VŠUP v Praze, členka Nového sdružení pražských umělců
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu
-
Tereza Bulisová
(1989)
New York
Položka č.: 170Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akryl, plátno, 2020, 60 x 40 cm, sign. zezadu Tereza Bulisová
Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Singhalky, Ceylon
Položka č.: 207Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
dřevoryt, 1929, 30 x 21 cm, značeno PD ve štočku monogramem TFŠ, uvedeno pod č. 491 v soupisu grafického díla na tfsimon.com, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu
-
Karol Baron
(1939-2004)
Utajené sny
Položka č.: 264Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akvarel, papír, 1975, 30,5 x 43 cm, sign. LD Baron 1975, žák prof. P. Matejky a D. Millyho na VŠVU v Bratislavě, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
-
Karel Kupka
(1905-1971)
Zoraná pole
Položka č.: 261Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
olej, dřevěná deska, 19,5 x 24,5 cm, sign. LD Karel Kupka, rám, studoval v krajinářské škole Antonína Kalvody v Běhařově, člen SČVU
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu
-
Josef Jambor
(1887-1964)
Chaloupka
Položka č.: 259Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akvarel, papír, 1950, 29,5 x 40 cm, sign. LD Jambor 1950, rám, žák prof. Loukoty, M. Švabinského
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu
-
A. Brožek
Zimní krajina
Položka č.: 258Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
olej, plátno, 1924, 72 x 93,5 cm, sign. PD A. Brožek 24, rám
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dominik Mareš
(1972)
Duše místa
Položka č.: 288Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
olej, plátno, kombinovaná technika, 40 x 30 cm, rám, na zadní straně popsáno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu
-
Jiří Salajka
(1955)
Bez názvu
Položka č.: 284Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
monotyp, 2001, 50 x 39,8 cm, sign. PD Jiří Salajka 2001, Antikvariát Ostrovní, studium výtvarné výchovy na PedF MU v Brně
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
-
Vladimír Šolta
(1924-1977)
Na motocyklu
Položka č.: 272Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tempera, běloba, karton, 45,8 x 62,2 cm, sign. PD Šolta, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Filly na VŠUP v Praze, člen Armádního výtvarného studia a Svazu československých výtvarných umělců
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Pavlík
(1901-1966)
Kytice růží
Položka č.: 270Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
olej, karton, 29 x 58 cm, sign. PD V. Pavlík, rám, na rámu drobná poškození, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Drahoňovského, J. Mařatky, J. Bendy, a V. H. Brunnera na VŠUP v Praze, poté O. Španiela na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a Sdružení výtvarníků v Praze
Aktuální cena: 2.600 CZK (109 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Jan Kubíček
(1927-2013)
Rozdělené elementy, dvě dimenze, pozitiv, negativ
Položka č.: 416Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
serigrafie, 1988/2005, 18,8 x 9,5 cm, sign. DU Jan Kubíček 1988/2005, č. 79/150
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu
-
Emma Srncová
(1942)
Po sezóně
Položka č.: 447Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
litografie, 2003, 65 x 49,2 cm, sign. PD Emma Srncová 2003, rám, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu